| Product number: | DZ-ZDZ13033V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C33S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C33S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 33V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

BZT52C6V2S
Zener Diodes ,BZT52C6V2S ,6.2V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5949A
Zener Diodes ,100V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C18
Zener Diodes ,BZX584C18 ,18V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C6V8
Zener Diodes ,BZT52C6V8 ,6.8V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C24
Zener Diodes ,BZX584C24 ,24V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C13
Zener Diodes ,BZT52C13 ,13V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,BZT52C24S ,24V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C11S
Zener Diodes ,BZT52C11S ,11V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C4V7
Zener Diodes ,BZT52C4V7 ,4.7V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C27
Zener Diodes ,BZT52C27 ,27V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C2V4
Zener Diodes ,BZX584C2V4 ,2.4V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C39
Zener Diodes ,BZT52C39 ,39V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5955A
Zener Diodes ,180V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C2V4
Zener Diodes ,BZT52C2V4 ,2.4V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5944A
Zener Diodes ,62V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C3V3
Zener Diodes ,BZX584C3V3 ,3.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C30S
Zener Diodes ,BZT52C30S ,30V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in