| Product number: | MOS-MNM0761W25M2660014CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJU04N60A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 1.25W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-252-2L(4R) |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJU04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-252-2L(4R) |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

M7002TTD03
MOS ,N-ch ,M7002TTD03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

CJU01N65B
MOS ,N-ch ,CJU01N65B ,1.25W ,1A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJU02N60
MOS ,N-ch ,CJU02N60 ,1.25W ,2A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJPF08N60
MOS ,N-ch ,CJPF08N60 ,2W ,8A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ3407
MOS ,P-ch ,CJ3407 ,0.35W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJD01N60
MOS ,N-ch ,CJD01N60 ,1W ,1A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJP04N65
MOS ,N-ch ,CJP04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

IRF730
MOS ,N-ch ,IRF730 ,2W ,5.5A ,400V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJPF01N65B
MOS ,N-ch ,CJPF01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP07N60
MOS ,N-ch ,CJP07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2333
MOS ,P-ch ,CJ2333 ,0.35W ,-6A ,-12V ,SOT-23
$0.039929 More

CJP05N60
MOS ,N-ch ,CJP05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

IRF840
MOS ,N-ch ,IRF840 ,2W ,8A ,500V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJPF02N65
MOS ,N-ch ,CJPF02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ3139K
MOS ,P-ch ,CJ3139K ,0.15W ,-0.66A ,-20V ,SOT-723
$0.019715 More

CJPF04N60
MOS ,N-ch ,CJPF04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in