✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K15830V00000270204CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAT42W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Forward Voltage(VF) : | 0.65V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAT42W ,VR:30V ,- ,VF:0.65V ,PD:200mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAT42W_SOD-123 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CMPSH-3S
Schottky Diodes ,CMPSH-3S ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54X
Schottky Diodes ,BAT54X ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB425D
Schottky Diodes ,RB425D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54T
Schottky Diodes ,BAT54T ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103BWS
Schottky Diodes ,SD103BWS ,VR:30V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAS40-06T
Schottky Diodes ,BAS40-06T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

DS54LED02
Schottky Diodes ,DS54LED02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAS40T
Schottky Diodes ,BAS40T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70BRW
Schottky Diodes ,BAS70BRW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB521S-30
Schottky Diodes ,RB521S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB421D
Schottky Diodes ,RB421D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAV23S
Schottky Diodes ,BAV23S ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CT
Schottky Diodes ,BAT54CT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in