| Product number: | DZ-ZDZ12827V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C27S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C27S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 27V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

BZT52C10
Zener Diodes ,BZT52C10 ,10V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C7V5
Zener Diodes ,BZT52C7V5 ,7.5V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C3V3
Zener Diodes ,BZX584C3V3 ,3.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C5V1S
Zener Diodes ,BZT52C5V1S ,5.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C36
Zener Diodes ,BZT52C36 ,36V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5926A
Zener Diodes ,11V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C5V1
Zener Diodes ,BZT52C5V1 ,5.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C2V4
Zener Diodes ,BZT52C2V4 ,2.4V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5934A
Zener Diodes ,24V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5923A
Zener Diodes ,8.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

,BZT52C20S
Zener Diodes ,BZT52C20S ,20V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5931A
Zener Diodes ,18V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C27
Zener Diodes ,BZT52C27 ,27V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5944A
Zener Diodes ,62V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,BZT52C43S ,43V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C39
Zener Diodes ,BZX584C39 ,39V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5945A
Zener Diodes ,68V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5917A
Zener Diodes ,4.7V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C18
Zener Diodes ,BZX584C18 ,18V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in