✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3015-R50N2A60031SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN35SR50NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 500nH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 2.6A |
| DC Resistance : | 0.03R |
| Description: | Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN41S4R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±30% ,1.05A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R3MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.3UH ,±20% ,1.13A ,0.264R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S270MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.47A ,0.87R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S6R8MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.98A,0.19R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.46A ,0.065R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.65A ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S3R3MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R1NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.1uH ,±30% ,0.95A ,0.155R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S150MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.71A ,0.36R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S4R7MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,4.7UH ,±20% ,0.76A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.42A ,0.81R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S270MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,27uH ,±20% ,0.35A ,1.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.64A ,0.34R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in