✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT247N30VC01142402CJO |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4215 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QO |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4215_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

2SA1577
Bipolar Transistors ,2SA1577 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,HP
$0.000000 More

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,NE
$0.000000 More

2SD1819A
Bipolar Transistors ,2SD1819A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,ZQ
$0.000000 More

MMST5401
Bipolar Transistors ,MMST5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

BCP51
Bipolar Transistors ,BCP51 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

MMBT3904SL
Bipolar Transistors ,MMBT3904SL ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,100mW ,200mA ,SOT-923
$0.000000 More

MMBT2907A
Bipolar Transistors ,MMBT2907A ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.009638 More

2SA1579
Bipolar Transistors ,2SA1579 ,PNP ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,50mA ,SOT-323,RR
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BR
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1F
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IY
$0.000000 More

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,ND
$0.000000 More

2SD2114
Bipolar Transistors ,2SD2114 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 25V ,250mW ,500mA ,SOT-23,BBW
$0.000000 More

2SA1037
Bipolar Transistors ,2SA1037 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,FQ
$0.000000 More

2SC2714
Bipolar Transistors ,2SC2714 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-23,QY
$0.000000 More

2SC2859
Bipolar Transistors ,2SC2859 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,WY
$0.000000 More

MMST4403
Bipolar Transistors ,MMST4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92L,Y
$0.000000 More

S9012W
Bipolar Transistors ,S9012W ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC848W
Bipolar Transistors ,BC848W ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in