✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT268N50VC02141104CJQ |
| Manufacturer Product Number: | 2SC5658 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-723 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC5658 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-723,FQ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC5658_SOT-723 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

MMBTA06
Bipolar Transistors ,MMBTA06 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,R
$0.000000 More

MMST5551
Bipolar Transistors ,MMST5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

A733
Bipolar Transistors ,A733 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

SS8050
Bipolar Transistors ,SS8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,1500mA ,SOT-323
$0.000000 More

MMBT3906
Bipolar Transistors ,MMBT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-23
$0.006506 More

MMBT4403
Bipolar Transistors ,MMBT4403 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

FMMT4124
Bipolar Transistors ,FMMT4124 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,330mW ,200mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,25
$0.000000 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RY
$0.000000 More

MMBT3904SL
Bipolar Transistors ,MMBT3904SL ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,100mW ,200mA ,SOT-923
$0.000000 More

2SC4738
Bipolar Transistors ,2SC4738 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-523,LL
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALY
$0.000000 More

BC847
Bipolar Transistors ,BC847 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1F
$0.000000 More

MMBTA93
Bipolar Transistors ,MMBTA93 ,PNP ,VCEO:200V ,VCBO: 200V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCP51
Bipolar Transistors ,BCP51 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SA2029
Bipolar Transistors ,2SA2029 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-723,FQ
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

2SC4116
Bipolar Transistors ,2SC4116 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-323,LG
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LBL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in