| Product number: | DK-K22460V01A00350604CJ |
| Manufacturer Product Number: | RB160M-60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 60V |
| Current (IO) : | 1000mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.58V |
| Power dissipation(Pd) : | 350mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,RB160M-60 ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.58V ,PD:350mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB717F
Schottky Diodes ,RB717F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAR43A
Schottky Diodes ,BAR43A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB715F
Schottky Diodes ,RB715F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB160M-40
Schottky Diodes ,RB160M-40 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.51V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB706F-40
Schottky Diodes ,RB706F-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B16WS
Schottky Diodes ,B16WS ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.7V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

MBRX0530
Schottky Diodes ,MBRX0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54AW
Schottky Diodes ,BAT54AW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

1SS401
Schottky Diodes ,1SS401 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS70W-06
Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40-04T
Schottky Diodes ,BAS40-04T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

1SS344
Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70-05
Schottky Diodes ,BAS70-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

1SS389
Schottky Diodes ,1SS389 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in