✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT253N50VC02011103CS |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4617 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-523 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BS |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4617_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

S8550
Bipolar Transistors ,S8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC3052
Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LF
$0.000000 More

BC807
Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5C
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHR
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTA1504
Bipolar Transistors ,KTA1504 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ASO
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1
$0.000000 More

MMBT3906
Bipolar Transistors ,MMBT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-23
$0.006506 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5B
$0.000000 More

S9018
Bipolar Transistors ,S9018 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMST5401
Bipolar Transistors ,MMST5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3G
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LY
$0.000000 More

BC808
Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5G
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3E
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D16
$0.000000 More

BC817
Bipolar Transistors ,BC817 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-23,6B
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV2
$0.000000 More

BCX19
Bipolar Transistors ,BCX19 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in