✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K15670V0A070260207CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70W-06 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOT-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70W_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAS70TW
Schottky Diodes ,BAS70TW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

BAT43WS
Schottky Diodes ,BAT43WS ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103AWS
Schottky Diodes ,SD103AWS ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB715F
Schottky Diodes ,RB715F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS70-06
Schottky Diodes ,BAS70-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B16WS
Schottky Diodes ,B16WS ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.7V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

DS520-30EAA02
Schottky Diodes ,DS520-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.46V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

BAT46W
Schottky Diodes ,BAT46W ,VR:100V ,IO:150mA ,VF:1V ,PD:500mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101AW
Schottky Diodes ,SD101AW ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBR0520
Schottky Diodes ,MBR0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

B0540W
Schottky Diodes ,B0540W ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

BAT54T
Schottky Diodes ,BAT54T ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in