✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT647P60VC02170101CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBT2907A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 60V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 250mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMBT2907A ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,250mW ,600mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMBT2907A_SOT-23.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-04
Quantity
Unit Price
5
$0.033045
20
$0.023407
100
$0.020653
300
$0.015146
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BS1
$0.000000 More

KTA1298
Bipolar Transistors ,KTA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,IO
$0.000000 More

MMBT2222
Bipolar Transistors ,MMBT2222 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 75V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAR
$0.000000 More

2SC3052
Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LF
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

BC847T
Bipolar Transistors ,BC847T ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,1E
$0.000000 More

KTC4077
Bipolar Transistors ,KTC4077 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,100mA ,SOT-323,DBL
$0.000000 More

2SC4102
Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TR
$0.000000 More

MMBT5401
Bipolar Transistors ,MMBT5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.009156 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

MMBT3906T
Bipolar Transistors ,MMBT3906T ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-523
$0.000000 More

KTA1298
Bipolar Transistors ,KTA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,IY
$0.000000 More

MMSTA42
Bipolar Transistors ,MMSTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,200mW ,200mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5A
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WG
$0.000000 More

S9013W
Bipolar Transistors ,S9013W ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in