✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K14270V0A070260110CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70-04T |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 150mW |
| Packge : | SOT-523 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70-04T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70T_SOT-523 |
| BAS70-04T_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70TW
Schottky Diodes ,BAS70TW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB550V-30
Schottky Diodes ,RB550V-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.52V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAR43C
Schottky Diodes ,BAR43C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40-04
Schottky Diodes ,BAS40-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54A
Schottky Diodes ,BAT54A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

DS160-40THD02
Schottky Diodes ,DS160-40THD02 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,WBFBP-02L
$0.000000 More

B5817W
Schottky Diodes ,B5817W ,VR:20V ,IO:1000mA ,VF:0.75V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB491D
Schottky Diodes ,RB491D ,VR:20V ,- ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB480V
Schottky Diodes ,RB480V ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-553
$0.000000 More

B5817LW
Schottky Diodes ,B5817LW ,VR:20V ,IO:1000mA ,VF:0.8V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB501V-40
Schottky Diodes ,RB501V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB160M-40
Schottky Diodes ,RB160M-40 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.51V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70DW-06
Schottky Diodes ,BAS70DW-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS40-05
Schottky Diodes ,BAS40-05 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B5819W
Schottky Diodes ,B5819W ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.9V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.016335 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in