| Product number: | DK-K193250VA100280602CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAV23C |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 250V |
| Current (IO) : | 100mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1.25V |
| Power dissipation(Pd) : | 350mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAV23C ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-03

SD103AX
Schottky Diodes ,SD103AX ,VR:40V ,IO:350mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD103AW
Schottky Diodes ,SD103AW ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

1SS401
Schottky Diodes ,1SS401 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

1SS389
Schottky Diodes ,1SS389 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

RB421D
Schottky Diodes ,RB421D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54WS
Schottky Diodes ,BAT54WS ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT42W
Schottky Diodes ,BAT42W ,VR:30V ,- ,VF:0.65V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB715F
Schottky Diodes ,RB715F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB160M-90
Schottky Diodes ,RB160M-90 ,VR:90V ,IO:1000mA ,VF:0.73V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB160M-40
Schottky Diodes ,RB160M-40 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.51V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT64-05
Schottky Diodes ,BAT64-05 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70-05T
Schottky Diodes ,BAS70-05T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB521CS-30
Schottky Diodes ,RB521CS-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOD-923
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in