✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | MOS-M7002NW225M0160VN01LR |
| Manufacturer Product Number: | L2N7002LT1G |
| Manufacturer : | LRC |
| Series : | LRC-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 0.225W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 0.115A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 60V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | MOS ,L2N7002LT1G ,N-ch ,0.225W ,0.115A ,60V ,- ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LRC |
| Product Series | LRC-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | L2N7002LT1G.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

LBSS138LT1G
MOS ,LBSS138LT1G ,N-ch ,0.287W ,0.2A ,50V ,- ,SOT-23
$0.000000 More

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJPF02N65
MOS ,N-ch ,CJPF02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

JX3S0020R065M
MOS ,JX3S0020R065M ,N-ch,450W ,100A ,650V ,TO247-3
$24.293077 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.35W ,0.1A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

CJ2309A
MOS ,CJ2309A ,P-ch ,0.35W ,-2A ,-60V ,- ,SOT-23
$0.036186 More

M7002NND03
MOS ,N-ch ,M7002NND03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

CJ2310
MOS ,N-ch ,CJ2310 ,0.35W ,3A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF12N60
MOS ,N-ch ,CJPF12N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP07N60
MOS ,N-ch ,CJP07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF08N65
MOS ,N-ch ,CJPF08N65 ,2W ,8A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

JX4S0040R120M
MOS ,JX4S0040R120M ,N-ch ,328W ,60A ,1200V ,TO247-4
$6.183692 More

CJL3415
MOS ,P-ch ,CJL3415 ,0.35W ,-4A ,-20V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

2N7002T
MOS ,N-ch ,2N7002T ,0.15W ,0.115A ,60V ,SOT-523
$0.000000 More

CJ2321
MOS ,P-ch ,CJ2321 ,0.35W ,-2.9A ,-20V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in