✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | MOS-MM172NW287M1650VN01LR |
| Manufacturer Product Number: | LBSS138LT1G |
| Manufacturer : | LRC |
| Series : | LRC-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 0.287W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 0.2A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 50V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | MOS ,LBSS138LT1G ,N-ch ,0.287W ,0.2A ,50V ,- ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LRC |
| Product Series | LRC-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LBSS138LT1G.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

L2N7002LT1G
MOS ,L2N7002LT1G ,N-ch ,0.225W ,0.115A ,60V ,- ,SOT-23
$0.000000 More

CJQ4435
MOS ,P-ch ,CJQ4435 ,1.4W ,-9.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

2N7002AK
MOS ,2N7002AK ,N-ch ,- ,0.3A ,60V ,ESD ,SOT-23
$0.010722 More

CJB71N90
MOS ,N-ch ,CJB71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-263-2L
$0.000000 More

JX4S0080R120M
MOS ,JX4S0080R120M ,N-ch ,145W ,32A ,1200V ,TO247-4
$4.637769 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

JX3S0025R170M
MOS ,JX3S0025R170M ,N-ch ,484W ,100A ,1700V ,TO247-3
$22.084615 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More

CJB04N65
MOS ,N-ch ,CJB04N65 ,2W ,4A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

JX7S0750R170T3
MOS ,JX7S0750R170T3 ,N-ch ,60W ,5A ,1700V ,TO-263-7
$2.098039 More

CJ4153
MOS ,N-ch ,CJ4153 ,0.15W ,0.915A ,20V ,SOT-523
$0.000000 More

CJ3401
MOS ,P-ch ,CJ3401 ,0.35W ,-4.2A ,-30V ,SOT-23
$0.020713 More

CJQ4438
MOS ,N-ch ,CJQ4438 ,1.25W ,8.2A ,60V ,SOP8
$0.000000 More

CJA9452
MOS ,N-ch ,CJA9452 ,0.5W ,4A ,20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJD04N65A
MOS ,N-ch ,CJD04N65A ,1.25W ,4A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

2N7002KW
MOS ,N-ch ,2N7002KW ,0.2W ,0.34A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJD4435
MOS ,P-ch ,CJD4435 ,1W ,-9.1A ,-30V ,TO-251-3L(4R)
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in