| Product number: | MOS-MM14LP1W50F5AF6024UT |
| Manufacturer Product Number: | UT6354L-AA3-R |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | P-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 1.5W |
| Continuous Drain Current (ID) : | -5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | -60V |
| Package : | SOT-223 |
| Description: | MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | UT6354-H.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-28

UT6354G-AG6-R
MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT50P03G-SO8-R
MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8
$0.000000 More

UT6354L-AE3-R
MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

USG170N10G-TQ2-T
MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263
$0.000000 More

CJ2101
MOS ,P-ch ,CJ2101 ,0.29W ,-1.4A ,-8V ,SOT-323
$0.000000 More

CJU05N60
MOS ,N-ch ,CJU05N60 ,1.25W ,4.5A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

JX4S0040R065M
MOS ,JX4S0040065M ,N-ch ,325W ,60A ,650V ,TO247-4
$8.392154 More

JX4S0025R170M
MOS ,JX4S0025R170M ,N-ch ,484W ,100A ,1700V ,TO247-4
$22.084615 More

CJD01N65B
MOS ,N-ch ,CJD01N65B ,1.25W ,1A ,650V ,TO-251-3L
$0.000000 More

CJD04N60A
MOS ,N-ch ,CJD04N60A ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

JX3S0040R065M
MOS ,JX3S0040065M ,N-ch ,325W ,60A ,650V ,TO247-3
$8.392154 More

2N7002X
MOS ,N-ch ,2N7002X ,0.5W ,0.115A ,60V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJ3402
MOS ,N-ch ,CJ3402 ,0.35W ,4A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ2309A
MOS ,CJ2309A ,P-ch ,0.35W ,-2A ,-60V ,- ,SOT-23
$0.036186 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJPF01N65B
MOS ,N-ch ,CJPF01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in