| Product number: | MOS-MM15LP1W00F5AF6001UT |
| Manufacturer Product Number: | UT6354L-AE3-R |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | P-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 1W |
| Continuous Drain Current (ID) : | -5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | -60V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | UT6354-H.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-12

USG170N10G-TQ2-T
MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263
$0.000000 More

UT6354G-AG6-R
MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354L-AA3-R
MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT50P03G-SO8-R
MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

CJ2102
MOS ,N-ch ,CJ2102 ,0.2W ,2.1A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

JX3S0750R170M
MOS ,JX3S0750R170M ,N-ch ,60W ,5A ,1700V ,TO247-3
$2.098039 More

CJV01N60
MOS ,N-ch ,CJV01N60 ,0.625W ,1A ,600V ,TO-92
$0.000000 More

CJ3404
MOS ,N-ch ,CJ3404 ,0.35W ,5.8A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJW1012
MOS ,N-ch ,CJW1012 ,0.275W ,0.5A ,20V ,SOT-323
$0.000000 More

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

LBSS138LT1G
MOS ,LBSS138LT1G ,N-ch ,0.287W ,0.2A ,50V ,- ,SOT-23
$0.000000 More

M7002NND03
MOS ,N-ch ,M7002NND03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

CJA03N10
MOS ,N-ch ,CJA03N10 ,0.5W ,3A ,100V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJP01N65B
MOS ,N-ch ,CJP01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

JX3S0060R065T3
MOS ,JX3S0060R065T3 ,N-ch ,171W ,30A ,650V ,TO-263-3
$4.637769 More

CJB01N65B
MOS ,N-ch ,CJB01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJB02N65
MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in