| Product number: | MOS-MM15LP1W00F5AF6025UT |
| Manufacturer Product Number: | UT6354L-AG6-R |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | P-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 1W |
| Continuous Drain Current (ID) : | -5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | -60V |
| Package : | SOT-26 |
| Description: | MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | UT6354-H.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-12

UT6354L-AE3-R
MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AG6-R
MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT6354L-AA3-R
MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT50P03G-SO8-R
MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8
$0.000000 More

USG170N10G-TQ2-T
MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJPF04N60A
MOS ,N-ch ,CJPF04N60A ,2W ,4A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP05N60
MOS ,N-ch ,CJP05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

M7002NND03
MOS ,N-ch ,M7002NND03 ,0.15W ,0.115A ,60V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

CJK3415
MOS ,P-ch ,CJK3415 ,0.3W ,-4A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-12V ,SOT-23
$0.026203 More

CJB10N60
MOS ,N-ch ,CJB10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJPF12N60
MOS ,N-ch ,CJPF12N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2304
MOS ,N-ch ,CJ2304 ,0.35W ,3.3A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU4828
MOS ,N-ch ,CJU4828 ,1.25W ,4.5A ,60V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJP02N65
MOS ,N-ch ,CJP02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in