| Product number: | MOS-MM151P1W00F5AF6025UT |
| Manufacturer Product Number: | UT6354G-AG6-R |
| Manufacturer : | UTC |
| Series : | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | P-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 1W |
| Continuous Drain Current (ID) : | -5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | -60V |
| Package : | SOT-26 |
| Description: | MOS ,UT6354G-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | UTC |
| Product Series | UTC-POWER MOSFET |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | UT6354-H.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-12

UT6354L-AA3-R
MOS ,UT6354L-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354G-AA3-R
MOS ,UT6354G-AA3-R ,P-ch ,1.5W ,-5A ,-60V ,SOT-223
$0.000000 More

UT6354L-AE3-R
MOS ,UT6354L-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

UT6354L-AG6-R
MOS ,UT6354L-AG6-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-26
$0.000000 More

UT50P03G-SO8-R
MOS ,UT50P03G-SO8-R ,P-ch ,2W ,-12A ,-30V ,- ,SOP8
$0.000000 More

UT6354G-AE3-R
MOS ,UT6354G-AE3-R ,P-ch ,1W ,-5A ,-60V ,SOT-23
$0.000000 More

USG170N10G-TQ2-T
MOS ,USG170N10 ,N-ch ,180W ,170A ,100V ,- ,TO-263
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJL3415
MOS ,P-ch ,CJL3415 ,0.35W ,-4A ,-20V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

CJP75N75
MOS ,N-ch ,CJP75N75 ,1.8W ,78A ,75V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJ2302
MOS ,N-ch ,CJ2302 ,0.35W ,2.1A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJU05N60
MOS ,N-ch ,CJU05N60 ,1.25W ,4.5A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJM1216
MOS ,P-ch ,CJM1216 ,2.5W ,-16A ,-12V ,DFNWB2*2-6L
$0.000000 More

CJ2309A
MOS ,CJ2309A ,P-ch ,0.35W ,-2A ,-60V ,- ,SOT-23
$0.036186 More

JX3S0040R120M
MOS ,JX3S0040R120M ,N-ch ,325W ,60A ,1200V ,TO247-3
$3.975231 More

JX7S0750R170T3
MOS ,JX7S0750R170T3 ,N-ch ,60W ,5A ,1700V ,TO-263-7
$2.098039 More

CJQ4435
MOS ,P-ch ,CJQ4435 ,1.4W ,-9.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJD04N60
MOS ,N-ch ,CJD04N60 ,1.25W ,4A ,600V ,TO-251-3L
$0.000000 More

JX3S0750R170M
MOS ,JX3S0750R170M ,N-ch ,60W ,5A ,1700V ,TO247-3
$2.098039 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in