| Product number: | MOS-MNM0852W00M3465016CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJB02N65 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 2A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 650V |
| Package : | TO-263-2L |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

CJPF04N65A
MOS ,N-ch ,CJPF04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

CJ2304
MOS ,N-ch ,CJ2304 ,0.35W ,3.3A ,30V ,SOT-23
$0.000000 More

CJL3407
MOS ,P-ch ,CJL3407 ,0.35W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

CJQ9435
MOS ,P-ch ,CJQ9435 ,1.25W ,-5.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

CJ2305
MOS ,P-ch ,CJ2305 ,0.35W ,-4.1A ,-8V ,SOT-23
$0.024956 More

2N7002KW
MOS ,N-ch ,2N7002KW ,0.2W ,0.34A ,60V ,SOT-323
$0.000000 More

CJQ4435
MOS ,P-ch ,CJQ4435 ,1.4W ,-9.1A ,-30V ,SOP8
$0.000000 More

2N7002T
MOS ,N-ch ,2N7002T ,0.15W ,0.115A ,60V ,SOT-523
$0.000000 More

CJPF10N60
MOS ,N-ch ,CJPF10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJK3407
MOS ,P-ch ,CJK3407 ,0.3W ,-4.1A ,-30V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

CJU05N60
MOS ,N-ch ,CJU05N60 ,1.25W ,4.5A ,600V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJK2305
MOS ,P-ch ,CJK2305 ,0.3W ,-3.5A ,-20V ,SOT-23-3L
$0.000000 More

2N7002X
MOS ,N-ch ,2N7002X ,0.5W ,0.115A ,60V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJL3443
MOS ,P-ch ,CJL3443 ,0.35W ,-4A ,-20V ,SOT-23-6L
$0.000000 More

CJP85N80
MOS ,N-ch ,CJP85N80 ,2W ,80A ,85V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJQ4410
MOS ,N-ch ,CJQ4410 ,1.4W ,7.5A ,30V ,SOP8
$0.000000 More

CJP02N60
MOS ,N-ch ,CJP02N60 ,2W ,2A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

2N7002K
MOS ,N-ch ,2N7002K ,0.35W ,0.34A ,60V ,SOT-23
$0.000000 More

CJP07N60
MOS ,N-ch ,CJP07N60 ,2W ,7A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in