| Product number: | MOS-MNM1122W00M3860017CJ |
| Manufacturer Product Number: | CJPF05N60 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-MOS |
| Product Type : | MOSFETS |
| Configuration : | N-ch |
| Power Dissipation (PD) : | 2W |
| Continuous Drain Current (ID) : | 4.5A |
| Drain-Source Voltage (V) : | 600V |
| Package : | TO-220F |
| Description: | MOS ,N-ch ,CJPF05N60 ,2W ,4.5A ,600V ,TO-220F |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-MOS |
| Product Type | MOSFETS |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

CJ2309A
MOS ,CJ2309A ,P-ch ,0.35W ,-2A ,-60V ,- ,SOT-23
$0.036186 More

IRFB830
MOS ,N-ch ,IRFB830 ,2W ,4.5A ,500V ,TO-263-3L
$0.000000 More

CJPF08N65
MOS ,N-ch ,CJPF08N65 ,2W ,8A ,650V ,TO-220F
$0.000000 More

2SK3018
MOS ,N-ch ,2SK3018 ,0.2W ,0.1A ,30V ,SOT-323
$0.000000 More

CJQ4438
MOS ,N-ch ,CJQ4438 ,1.25W ,8.2A ,60V ,SOP8
$0.000000 More

CJB02N65
MOS ,N-ch ,CJB02N65 ,2W ,2A ,650V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJB71N90
MOS ,N-ch ,CJB71N90 ,2W ,90A ,71V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJ8820
MOS ,N-ch ,CJ8820 ,0.3W ,7A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More

CJB10N60
MOS ,N-ch ,CJB10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-263-2L
$0.000000 More

CJPF10N60
MOS ,N-ch ,CJPF10N60 ,2W ,10A ,600V ,TO-220F
$0.000000 More

CJP04N65A
MOS ,N-ch ,CJP04N65A ,2W ,4A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJP04N60
MOS ,N-ch ,CJP04N60 ,2W ,4A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJA9451
MOS ,P-ch ,CJA9451 ,0.5W ,-2.3A ,-20V ,SOT-89-3L
$0.000000 More

CJV01N65B
MOS ,N-ch ,CJV01N65B ,0.625W ,1A ,650V ,TO-92
$0.000000 More

CJP01N65B
MOS ,N-ch ,CJP01N65B ,2W ,1A ,650V ,TO-220-3L
$0.000000 More

CJU04N65
MOS ,N-ch ,CJU04N65 ,1.25W ,4A ,650V ,TO-252-2L(4R)
$0.000000 More

CJP12N60
MOS ,N-ch ,CJP12N60 ,2W ,12A ,600V ,TO-220-3L
$0.000000 More

BSS138K
MOS ,N-ch ,BSS138K ,0.35W ,0.22A ,50V ,SOT-23
$0.000000 More

CJ1012
MOS ,N-ch ,CJ1012 ,0.15W ,0.5A ,20V ,SOT-523
$0.000000 More

CJ9926
MOS ,N-ch ,CJ9926 ,0.35W ,6A ,20V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in